וילונות לבית שיוצרים בית…

וילונות
וילונות
וילונות

כל אחד רוצה להרגיש בבית. פעם בית היה מקום לשים בו את הראש לאכול, לנוח ולישון, היום הוא המקום שאנחנו מעצבים, הוא המקום בו אנו מעצבים את חייהם של ילדינו ואת חיינו כמשפחה וכל דבר שנכניס לבית הזה יהפוך, לזיכרון טוב של החיים.

בבחירה של וילונות לבית, צריך לקחת בחשבון מהו העיצוב שיש לבית שלנו. מהו קונספט העיצוב שלנו בכלל ואיך חדר עיצוב הבית לחיים של כולם בצורה כל כך בולטת.

הבית המודרני שהוא נגזרת של הבית הויקטוריאני במאה ה-19 הוא לא הנוף הישראלי שלנו, אבל הוא משליך על העיצובים שאנחנו מכניסים היום הביתה הן בבחירת פריטי ריהוט, וילונות לבית ועוד.

אבות המודרניזם באירופה הם שהגו עיצוב פנים שהבסיס שלו היה מינימליזם, צורות פשוטות, פונקציונאליות וצורות פשוטות.

למרות זאת בחירה של וילונות לבית הייתה בחירה אליטיסטית כמו שאר הפרטים בבית, כי האידיאל היה לעצב.

וילונות
וילונות
וילונות
וילונות

וילונות לבית הישראלי- קצת היסטוריה

בשלושת העשורים הראשונים לקיומה של המדינה ובנייתה, הדגש בעיצוב הבית היה תוך שמירה על לאומיות, אותנטיות, זהות יהודית ועוד. כל פריטי הדקורציה, הריהוט והעיצוב וכן וילונות לבית, היו מושתתים בעיקר על פונקציונאליות וצניעות. אם כבר הייתה דקורציה מודרנית, היא כבר הייתה פרטית. וילונות לבית עשו מומחים לדקורציה והם פעלו מתוך חנויות פרטיות, כאשר יכולת לבוא ולבחור אריג וממנו היו תופרים לך וילונות לבית.

נציין כמובן שהשפע גם של הבדים וגם של דוגמאות הווילונות לא היה גדול, ואפשר היה לראות את אותם וילונות לבית בבאר שבע ובחולון, כאילו ועשה אותם מומחה וילונות אחד. ההשראה לעיצוב הפנים הייתה שילוב של עבר המהגרים אשכנזים ומזרחים, יחד עם איזה שהוא טעם ישראלי חדש שבא לידי ביטוי בפריטי קרמיקה ישראלים מה שנקרא היום ישראלינה, פריטים של בצלאל שפעלו בו סדנאות של אומנים וחברות קרמיקה גבולות שעיצבו וייצרו פריטים חתומים לבית ולמטבח.

וילונות לבית בסגנון אירופאי

בזמן שבמדינת ישראל בחרו וילונות לבית עפ”י טעם שהיה מהול עם זהות יהודית ואהבת המולדת, באירופה של שנות הארבעים והחמישים אחרי מלחמת העולם השנייה, היה עיצוב הבית מכוחה של התעשייה שצמחה ושגשגה באותה עת. בארה”ב למשל הבית בפרברים היה חלומה של כל עקרת בית אמריקאית ובתחום העיצוב התפתחו מוצרים כמו פורמייקה, דיקט והרבה מוצרים של עשה זאת בעצמך, שכן הדגש היה על זול וחסכוני.

וילונות לבית תפרה לעצמה כל עקרת בית, לרובן היו מכונות תפירה בבית, והיא קישטה את חלונות המטבח וחדר השינה והסלון בווילונות מעשי ידיה.

וילונות לבית עפ"י הפוסטמודרינזם!

המתנגדים למשנתם של הוגי העיצוב המודרניים, שבחרו בעיצוב זול להמונים, לטרנדים ולפופולריות, יצרו שפה חדשה של עיצוב ובה חיפוש האמת האישית של כל אחד. פתאום לעיצוב ההמוני כבר לא היה דורש, ואדריכלים ומעצבי פנים יצרו שפה חדשה של עיצוב פנים במרקמים, הדפסים, טקסטיל, וילונות לבית, פריטי ריהוט ועוד עם תפיסה שהיא מעבר לצרכי ציבור שלם, אלא יותר פרטית ואישית.

שנות השמונים למשל הן עדות לחיבור של השנים הללו עם האומנות המינימליסטית בתחום הפלסטי וזה כולל אסתטיקה של עיצוב פנים, וילונות לבית שיש בהן אמירה אישית עיצובית ולא עוד פס ייצור תעשייתי או כאלה שנגועים באמירה המונית וחסרת טעם.

בחירת וילונות לכל חלל בבית, צריכה לציין את תפקידו של החלל הזה ותפקידם של הווילונות. בכל מקום בבית יש להם תפקיד אחר וזה צריך לבוא לידי ביטוי בבחירת וילונות לבית מסוגים שונים בהתאם לכל חדר בבית.

ראו גם: וילונות למטבח | וילונות לסלון | וילונות יוקרתיים

וילונות
וילונות
וילונות

מחפשים וילונות לבית? דברו איתנו!

וילונות
וילונות
וילונות
גלילה לראש העמוד
זו קריאה אחרונה!!
החל מ- 1.6.22 תתקיים עליית מחירים
מזמינים אתכם להנות עדיין מהמחיר הנמוך וגם לקבל הטבה שווה בעת ביצוע ההזמנה 🏵
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם כל המידע

חג פסח שמח

מבצע מיוחד- 20% הנחה למזמינים עד החג

לכל סוגי הוילונות - ומוצרי ההצללה

למידע נוסף צרו קשר -

* עד 15.4 ** אין כפל מבצעים *** למעט מוצרים חיצוניים

*