וילונות – עיצוב והיסטוריה

וילונות
וילונות
וילונות

כמעט כל דבר שיש לנו בבית התחיל מאיזה שהיא המצאה עד שהוא קיבל את העיצוב, זה כבר היה שלב אחר כך. בהקשר זה יש לומר כי וילונות נועדו מראש כדי לבצע הפרדה בין חלל לחלל בתוך אותה דירה, משום שבעבר חיו כמה משפחות יחד באותה דירה (מטעמים כלכליים כמובן). גם המגהץ הראשון לא היה בצבע כסוף ולא היה מעוצב אלא היה על פחם, ורק אחרי הרבה מאוד שנים קיבל כל מיני עיצובים.
העיצוב הגיע אחרי הפונקציונליות, אחרי השימושיות. אחרי שהאדם שלט כבר במוצרים שהיו לו, ורצה שהם יהיו יותר יפים. זה גם מה שקרה לווילונות, שבהתחלה הם היו רק להפרדה והיום הם חלק מהעיצוב הכללי של כל בית.

וילון משי
וילונות
וילונות
וילונות

מה משפיע על עיצוב וילונות?

מה משפיע על עיצוב וילונות ועל עיצוב בכלל? כידוע מה שאנו קוראים אומנות, היא זרם של אמנים שיוצר דברים ברוח שהוא יוצר ובסופו של דבר מסתבר לנו כי זהו מה שנקרא ז’אנר. אם כל התרבות והאומנות מאופיינות בכל מיני זרמים וז’אנרים- סוגים של השפעות שיצרו כל מיני סוגים של אומנות פלסטית, ציור, אדריכלות ועוד ובסופו של דבר הגיעו גם לעיצוב הבית. פנג שואי סלון משפיעה רבות על עיצוב הרהיטים, הכלים, השטיחים, הטקסטיל כמובן גם חדרו לעולם של וילונות.
במאמר זה ננסה לשרטט כמה מהזרמים המרכזיים של האומנות.

זרמים של וילונות ואומנות

בין השנים 1905-1925 התפתח זרם האקספרסיוניזם בגרמניה. זה אומר שהאמן הוא במרכז היצירה, הוא והתחושות שלו. בין האמנים החשובים של הזרם הזה היו אריך הקל, אוסקר קוקושקה, אדוורד מונק ועוד.
הציורים בזרם הזה מאופיינים בצבעוניות גדולה מאוד, מאוד דרמטיים וגם הטכניקה היא של משיכות מכחול מאוד גדולות, כמעט “חובטות” בבד, זוהי לכאורה תגובתו הרגשית של האמן.
לצד ציורים אקספרסיוניסטיים בוודאי ניתן היה למצוא בתקופות הנ”ל וילונות קטיפה כבדים אך בצבעים קודרים, לצד הצבעוניות העזה של האומנות האקספרסיוניסטית.

וילונות מופשטים...

אין ספק כי כל עיצוב הפנים של כל בית, אחוזה, טירה ועוד התפתח גם מההשפעה של האומנות על עולם הצריכה. בהמשך לאקספרסיוניזם יש את האקספקסיוניזם שהוא ז’אנר אחר, בעיקר מצידם של אמנים אירופאים שהיגרו לארה”ב והשפיעו על האומנות. אלה עוברים מציור פיגורטיבי והבעת רגשות בוטה וחובטת, לצורה מופשטת של הבעה. והייתה גם את אסכולת ניו יורק של אמנים אשר פעלו בה בין השנים 1945-1960 והביאו אתם שתי אסכולות מרכזיות: את אומנות שדות הצבע ואת אמנות פעולה, שני ז’אנרים חדשים.
יש קשר בלתי ניתן לניתוק בין אומנות לבין תרבות הצריכה כמו וילונות לבית. אלה מייצגים במידה רבה את האומנות באותה תקופה. הבית משקף את האומנות, שלא לדבר על כך שכאשר אנשים רוכשים יצירות אומנות, יש בהחלט שילוב של פונקציונאליות ואומנות.

ראו גם: וילונות למטבח | וילונות לסלון | וילונות יוקרתיים

וילונות
וילונות
וילונות

יועצי הווילונות שלנו עומדים לרשותכם לכל שאלה ועצה.

וילונות
וילונות
וילונות
גלילה לראש העמוד
זו קריאה אחרונה!!
החל מ- 1.6.22 תתקיים עליית מחירים
מזמינים אתכם להנות עדיין מהמחיר הנמוך וגם לקבל הטבה שווה בעת ביצוע ההזמנה 🏵
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם כל המידע

חג פסח שמח

מבצע מיוחד- 20% הנחה למזמינים עד החג

לכל סוגי הוילונות - ומוצרי ההצללה

למידע נוסף צרו קשר -

* עד 15.4 ** אין כפל מבצעים *** למעט מוצרים חיצוניים

*