מה חדש? וילונות למשרד!

וילונות
וילונות
וילונות

מה חדש? וילונות למשרד!

וילונות
וילונות
וילונות

וילונות למשרד הכי פופולאריים ומבוקשים היום הם וילונות הצללה אשר ניתן לשלוט על כמות האור הנכנסת ולסגור את השלבים, כפי שרוצים. 

הרבה מחקרים נעשים על חשיבותה של סביבת עבודה וההשלכות שלה על העובדים, פריון העבודה. התפוקה שלהם וגם היחסים ביניהם.

לעובדה אם בחלל המשרד יש וילונות למשרד ובאיזה צבע, יש לעיתים רבות גם השלכה על מצב רוח העובדים. כפי שלצבעים יש משמעותיות בעיני רבים, גם לפריטי עיצוב יש נוכחות והם זורמים או לא זורמים בחלל ולכן הם יוצרים או מעכבים תחושת נוחות והרמוניה.

התכנון של סביבת עבודה מבחינת עיצוב וגם פונקציונאליות היא לארגן אותה כך שתוכל לתמוך במה שהעובדים עושים וגם לספק להם נוחות.

סביבה מסורבלת, לא מתוכננת, חשופה לרעשים ולאור חזר בלי וילונות למשרד למשל, עלולה לחבל בתפקוד העובדים, בתפוקה שלהם ואף לגרום להם לעזוב מקום עבודה שאינו דואג לדבר מינימלי, כמו לאטום את הסנוור שחודר פנימה.

וילונות לחדר שינה
וילונות
וילונות
וילונות

שינוי ארגוני וגם בשינוי פיזי. למשל: וילונות למשרד!

חוקרים מתחומי אדריכלות וניהול חושבים שיש קשר ורצוי שיהיה בין שינוי ארגוני המתבצע במקום עבודה, לבין שינוי פיזי.

יחידת משאבי אנוש בכל חברה היא זו שמעורבת היום, בתכנון סביבת העבודה יחד עם אדריכלים ואנשי מקצוע. מעבר לנושא של חלוקה לחללים, יש גם עניין של קשרים בין אנשים בתוך החלל הזה, עד כמה הם צריכים להיות קרובים. איזה בעלי תפקיד צריכים לשבת עם עמיתיהם, ובאיזה מקרים חייבים לבצע הפרדה.

האופן ספייס של המשרדים בעבר, בו כולם עבדו יחד עם כולם בחלל פתוח, ומינימום של הפרדה ועל החלונות נתלו וילונות למשרד, כדי ליצור הפרדה אל החוץ וליצור איזה שהיא אווירה לא הוכיחו את עצמם כחללי עבודה יעילים.

ממש להיפך. התברר כי העובדים סבלו מהרעש שיצרו עמיתיהם, לא הצליחו להתרכז במשימות שלהם ורוב הזמן היו עסוקים בנטרול רעשים ובניסיונות להתרכז.

למי יש וילונות למשרד יותר גדולים?

בחינת הקשר בין עיצוב סביבת העבודה לבעלי תפקידים בתוך הארגון, התמקד גם בארגון היררכי, בו כל בעל תפקיד מקבל חלל עבודה בהתאם לסטטוס שלו. הוא יקבל גם וילונות למשרד יותר גדולים ויותר יקרים וגם שולחן יותר ארוך עם יותר כיסאות. כלומר בארגונים שונים אשר ההיררכיה היא מרכיב מרכזי במבנה שלהם, איכות הוילונות כמו גם השולחן או האם יהיה שם פרקט, תלויה לחלוטין בדרגת העובד, מיקומו והססטוס שלו בחברה.

מצד שני יש דווקא חברות, שרוצות לבטל את ההיררכיה מתוך מחשבה שהיא עלולה לעכב התפתחות של עובדים ולא מכבדת כל אחד בתרומה שלו, אלא מדרגת ומחלקת ציונים. אלה שסוברים כך, יקנו וילונות למשרד לכל העובדים מאותו בד ומאותו צבע, וכך גם יעשו לגבי שאר הפריטים שיעצבו את סביבה העבודה שלהם.

צריך עט? עמוד ונדבר על משהו..

בחברות שבהן יש חשיבות לעבודת צוות. יושיבו את חברי הצוות קרובים אחד לשני, ולא רק זאת יתלו מסביבתם וילונות למשרד שיעשו את ההפרדה בין הצוות הזה לבין צוות אחר, שגם הוא יושב בקרבת מקום.

אפשרות לגרום לצוות הזה לפתח שיחות ולהכיר זה את זה כמהלך אנושי שעשוי לתרום תרומה גם לעבודת הצוות, את הציוד המשרדי למשל מניחים במסדרון, וכך נוצרים מפגשים בלתי פורמלים ולא מתוכננים, אך חשובים מאוד להיכרות, החלפת דעות ועוד. ככה זה וילונות, הקסם שלהם יכול לתרום במגוון רחב של רבדים.

ראו גם: וילונות למטבח | וילונות לסלון | וילונות יוקרתיים

וילונות
וילונות
וילונות

מחפשים וילונות למשרד? דברו איתנו!

וילונות
וילונות
וילונות
גלילה לראש העמוד

מושיק גלאמין וצוות התכנית עפו על המוצרים שלנו!

אתם חייבים לראות!