תיקון תריסים בחורף

וילונות
וילונות
וילונות

למה חשוב לתקן את התריסים לפני החורף?

אחרי שנים רבות שחונות למדי, הגיע חורף מודל 2018 וטרף את הקלפים. גשמים עזים, רוחות ערות, ותחושה נפלאה של חורף אמיתי קר ורטוב. כעת, כאשר השאננות כבר מאחורינו, ניתן להיערך לסוער מכל, ולוודא שהבית שלנו מוגן מרוחות, גשמים ונזקי מזג האוויר החורפי. או בשלוש מילים – תיקון תריסים לחורף…

תריסים מודל 2019 – הקידמה הגיעה גם לכאן

המהפכה הטכנולוגית של המאה העשרים ואחת לא פסחה גם על ענף התריסים. פעם הסתפקו מרבית בתי האב בישראל בתריסים פשוטים, ידניים וקלים להתקנה שכמעט לא התקלקלו. כמובן שלפשטות היה מחיר וההגנה מפני קור החורף וחום הקיץ הייתה חלקית ביותר. בימינו, המצב שונה לחלוטין, ותריסים הפכו למוצר בעל חשיבות עיצובית, כאשר גם אופן ההתקנה וההפעלה שלהם השתנה ללא היכר.

סוגי תריסים

ניתן לחלק את התריסים לשניים מרכזיים – תריסי גלילה ותריסים חשמליים. תריסי גלילה “אנלוגיים”, פשוטים יותר, אך מעניקים מראה רטרו שאהוב על אנשים רבים. באופן טבעי, הנטייה שלהם להתקלקל נמוכה יותר, וגם כאשר זה קורה, לרוב עלות התיקון תהיה נמוכה באופן משמעותי. תריסים חשמליים הם כבר סיפור אחר לגמרי, והם כוללים מנוע, לצד חלקים מכניים ואחרים שונים. במידה והתקנתם תריס איכותי אצל יצרן, יבואן ומתקין בעל רזומה חיובי, גם תריס מסוג זה לא אמור להתקלקל בכל שנתיים. 

אז מדוע חשוב לתקן תריסים דווקא לפני החורף?

התשובה העיקרית לשאלה שבכותרת דומה לתשובה מדוע כדאי לתקן מזגנים דווקא לפני הקיץ. כי קודם כל, בחורף יהיה לכם הרבה יותר קשה למצוא אנשי מקצוע מקצועיים וטובים, שכן הגשם שחודר לסלון והרוח שמקפיאה את יושבי הבית גורמת לרבים להתעורר מאוחר ולהזעיק בתחינה את איש המקצוע. שנית, אם תמצאו איש מקצוע פנוי, הוא עלול לגבות מכם סכום גבוה יותר מאשר בעונה אחרת שבה הוא פחות עסוק והביקוש לשירותים שלו פחות. מעבר לכך, בימי (או שעות) ההמתנה לאיש המקצוע, הנזק לתריס עלול להיות גדול יותר (למשל, מנוע שספג רטיבות והחלה להצטבר אצלו קורוזיה, היא עלולה להתרחב לחלקים נוספים בזמן שתמתינו), וגם הנזק לסביבה של התריס. בחורף גם לא תמיד ישנם חלקי חילוף זמינים, כך שבשורה התחתונה, ברור שעדיף להקדים תרופה למכה, ולדאוג לתיקונים הנדרשים עוד בימים שהשמש חמימה ומלטפת…

תיקון תריסים – כדאי לדעת

מחיר הוא עניין חשוב, אבל לא הכי חשוב בתיקון תריסים. כל איש מקצוע יכול לבחור להשתמש בחלקי חילוף זולים יותר ובכך לגבות מכם מחיר מופחת. אך כדי שלא תזדקקו לשירות תיקונים לעיתים קרובות, חשוב לבחור באדם שמבטיח ומוכיח לכם שהוא משתמש בחלקי חילוף איכותיים. נדגיש גם שמתקן תריסים טוב הוא כזה המעניק אחריות לעבודתו. 

מאמר זה נכנתב בשיתוף אמיר תריסים.

גלילה לראש העמוד

מושיק גלאמין וצוות התכנית עפו על המוצרים שלנו!

אתם חייבים לראות!