מטבח כפרי – המטבח שישנה את כל העיצוב של הבית

וילונות
וילונות
וילונות

 

אחד המטבחים הפופולאריים ביותר בישראל ובכלל, הוא מטבח בסגנון כפרי, מטבח אשר במראה שלו מזכיר עיצוב של מטבחים כמו במבנים בכפרים קטנים בצרפת ובאנגליה, שעל שמם אפילו יש סגנונות עיצוב של מטבחים אשר נמכרים לקהל הרחב.

מטבח כפרי להבדיל ממטבח מודרני או מטבחים אחרים, הוא ייחודי בזכות העובדה שהחומר ממנו הוא עשוי הוא עץ מלא, עץ איכותי, אורן, אלון או עץ אחר, כמו כן הוא בנוי בצורה הרבה יותר מרשימה מאשר מטבחים רגילים, הוא מלא יותר, אינטימי וחמים יותר, לכאורה הוא נראה הוא יותר צפוף ודחוס, אך עם זאת, הוא יוצר תחושה הרבה יותר נעימה ולא תחושה מנוכרת, קרה כמו מטבח מודרני, גם אם הוא בנוי ומתוכנן באופן פונקציונאלי.

מטבח כפרי הוא מטבח ייחודי לא רק בזכות המבנה והעיצוב שלו אלא גם בזכות העובדה שלהבדיל ממטבחים רגילים, קרי מטבחים מודרניים, הרי שהוא יכול להתאים גם למבנים מודרניים ולא רק למבנים שעונים להגדרה דומה לשלו, כלומר מבנה כפרי.

זו הסיבה שאנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים בוחרים להתקין מטבח כזה אפילו שהם לא מתגוררים בכפר והמבנה בו הם מתגוררים איננו עונה להגדרה של מבנה כפרי. אנחנו יכולים למצוא לא מעט דוגמאות של מטבחים כפריים גם במבנים עירוניים קלאסיים.

כיצד אנחנו מתכננים מטבח כפרי בצורה נכונה

ניתן לחלק את התכנון של מטבח כפרי לשני חלקים עיקריים. חלק אחד מתייחס ספציפית לעובדה שמדובר במטבח כפרי, חלק שני מתייחס לכך שמדובר במטבח באופן כללי. אנחנו יכולים להתייחס לנקודות מסוימות שקשורות לכך.

בהקשר לחלק הראשון, אזי שאנחנו צריכים לבחור מטבח עם עץ מלא, אך אסור לנו להסתפק בזה שכן אנחנו צריכים למצוא מטבח אשר בנוי מעץ איכותי, חזק, עמיד, עץ שלא יישחק ויוכל לשרת אותנו זמן רב. אנחנו צריכים גם למצוא מטבח בעיצוב מתאים למבנה שלנו על פי תנאי השטח שלו.

ביחס לחלק השני, אזי שאנחנו צריכים לבחון מה בדיוק הצרכים שלנו, איזה מטבח אנחנו מחפשים מבחינת הפונקציות, מבחינת הגודל, כיצד אנחנו מחלקים את משטחי העבודה, פתרונות אחסון, וכיצד אנחנו מתקינים אותו בצורה שמתאימה למה שאנחנו מחפשים.

לשלב את המטבח בצורה נכונה במבנה

כאשר אנחנו בוחרים להתקין מטבח כפרי, עלינו לקחת בחשבון שהוא לא עומד במבנה באופן בלעדי, הוא צריך להשתלב בעיצוב הכללי של המבנה, עם הוילונות למטבח, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם מטבח שלא יתאים לעיצוב שלו, דבר שיכול לגרום אי נוחות.

לכן חשוב שאנחנו נדע לתכנן מטבח שישלב היטב לא רק עם המקום בו אנחנו מתכננים להתקין אותו אלא בכלל עם העיצוב של המבנה, בשביל שנוכל ליהנות ממנו לא רק מבחינה פונקציונאלית אלא מכל הבחינות.

ראו גם: וילונות

ראו גם: וילונות לסלון | וילונות יוקרתיים

גלילה לראש העמוד

מושיק גלאמין וצוות התכנית עפו על המוצרים שלנו!

אתם חייבים לראות!