איך לשמור על הוילונות שלכם?

וילונות
וילונות
וילונות

וילון הוא תוספת מבורכת לכל חלל. במחיר צנוע אנחנו מקבלים גם שדרוג לאסתטיקה של הסלון/ חדר הילדים/ חדר השינה/ המטבח, גם פתרון הצללה יעיל מאוד וגם הגנה על הפרטיות שלנו. על-מנת שהווילונות יישארו יפים לאורך זמן, חשוב לשמור עליהם – ובפרט כדאי ליישם את הטיפים הבאים:

וילון חשמלי מעוצב

הסרה מידית של כל כתם

אם מסיבה כלשהי נוצר כתם על אחד הווילונות בבית שלכם, חשוב מאוד להסירו באופן מידי. כתמים שלא מטופלים בהקדם יהיה קשה הרבה יותר לנקות בשלב מאוחר יותר. ניקוי כתמים מוילון מתבצע בהתאם לסוג הבד שממנו עשוי הווילון, שכן ישנם הבדלים משמעותיים בין וילונות כותנה, וילונות למטבח ממשי וישנם כמובן עוד סוגים.

על-מנת לדעת בדיוק איך להסיר כתם מווילון חשוב לקבל מראש הנחיות ברורות ומדויקות ממי שמוכר לכם את הווילון. קחו בחשבון שישנם וילונות שאפילו מגע עם מים בלבד עלול להזיק להם (למשל בדים מטאליים או וילונות גלילה שעלולים להתנתק מהצינור עליו הם מורכבים אם טובלים אותם במים).

עשוי לעניין אתכם: וילונות גלילה למטבח >>

שלבי ניקוי ידני של וילונות

ישנם סוגים רבים של וילונות שלא כדאי להכניסם למכונת כביסה. ביניהם וילונות משי ו-וילונות רשת. אם לפי ההנחיות שקיבלתם ממשווקי הווילון נדרש ניקוי ידני כל אימת שהוא מתלכלך, סדר הפעולות הוא זה:

א. הסרת הווילון מהמוט

ב. השריה במים לפרק זמן של 24 שעות. ניתן להוסיף למים סבון כביסה עדין

ג. כיבוס ביד, באופן עדין, עם מי ברז וסבון כביסה. מנקים חלק קטן בשולי הווילון כדי לבחון את השפעת הסבון. אחרי שווידאתם שלא נגרם שום נזק, ניתן להמשיך לשלב הבא.

ד. מכבסים בעדינות את הווילון כולו ומניחים אותו לייבוש, גם כן בשיא העדינות. כדאי לתלות את הווילונות על חתיכת בד

ה. מגהצים את הווילון בטמפרטורה נמוכה, על פי ההנחיות המתאימות לסוג הבד

ו. עוד לפני שמחזירים את הווילון מנצלים את ההזדמנות לניקיון המוט והמסילות – ואז אפשר להשיב את הווילון הנקי והבוהק למקומו.

איך להבטיח ניקיון אופטימלי?

וילון נקי הוא פריט שובה לב במיוחד. וילון מלוכלך – ובפרט עלול להיווצר מצב שכזה בדירות שנמצאות בקרבת כבישים ראשיים ועל כן רבה החשיפה לפיח – הוא פריט שמייצר אסתטיקה לא נעימה במיוחד. בנוסף וילונות שלא נשמרים היטב הופכים לחממה לחיידקים ולקרדית האבק, ועל כן עלולים לגרום לבני הבית לתגובות אלרגיות שונות.

במקרים שבהם הניקיון הביתי אינו מספיק, מומלץ להיעזר בחברה שמספקת את השירות של ניקוי וילונות בבית הלקוח.

מהי התדירות המומלצת של ניקוי הווילון?

הדרך הטובה ביותר לקבוע את התדירות הנכונה של ניקוי וילונות היא פשוט להתבונן בכל וילון: אם הוא מלוכלך, סימן שהגיע הזמן לנקותו. כשישנם כתמים ספציפיים חשוב כאמור לנקותם מיד, וגם כשמצטברים אבק, פיח ושאר לכלוכים (למשל עקב מגע עם ידיים לא נקיות), אין טעם לחכות – כדאי לבצע מיד ניקיון מקצועי וליהנות מווילון מרשים שממלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר.

ראו גם: וילונות לסלון | וילונות יוקרתיים

גלילה לראש העמוד

מושיק גלאמין וצוות התכנית עפו על המוצרים שלנו!

אתם חייבים לראות!