וילונות למרפסת – הבית שלכם הפרטיות שלכם

וילונות
עיצוב וילונות פרימוורה
עיצוב וילונות פרימוורה
תוכן עניינים

וילון הוא אחד המוצרים היותר מבוקשים, שבעלי הדירה רוכשים, על מנת לעצב את הבית. להחלטה על הווילון הנרכש תהיה השפעה על עיצובו של הבית, וכן על הנראות הכללית של הבית, ולכן יש השפעה על בחירת הווילון. לווילון יש מגוון רחב של שימושים, שבהם הוא גורם לבית להיות מעוצב יותר, מצל על הבית, ומונע כניסה של חום השמש מבחוץ. ניתן לראות כי קיימים מגוון רחב של סוגי וילונות, שכך ווילון במרפסת יהיה שונה בהכרח מווילון בסלון, כי לכל חלק בבית ישנם צרכים שונים, ולכן חשוב מאד להתאים את הווילון לחלק המתאים בבית, על מנת שהווילון יוכל לשמש לאורך שנים ארוכות. 

סוגי וילונות 

ישנם מגוון רחב של סוגי וילונות, לדוגמא וילון למרפסת צריך להיות וילון, המכסה את כל המרחב, על מנת לתת הצללה איכותית.

ניתן לסקור את סוגי הווילונות הקיימים, על מנת לתת את המידע הנכון לבחירת הווילונות המתאימים למרפסת:

  • וילון הצללה– וילונות הצללה כוללים מגוון רחב של וילונות שתפקידם להצל או וילונות האפלה, שתפקידם להאפיל, שכן ניתן לראות כי קיימים מגוון רחב של וילונות כאלו העשויים ממגוון רחב של חומרים בד, עץ, במבוק, ועוד.
  • וילון גלילה– וילונות גלילה ידועים כווילונות השימושיים, והנמכרים ביותר, העשויים ממגוון חומרים ביניהם בדים, הם מתאפיינים בכך שניתן לגלול את הווילון על ידי חוט.
  • וילונות רינג – אלו וילונות מיוחדים, שניתן לומר שהם גם שקופים מצד אחד ובנוסף נותנים הצללה, וכן ניתן גם למצוא אותם במגוון רחב של חומרים, והיתרון העיקרי שלהם זה שהם גם מאפשרים הצללה וגם את אור השמש.
  • וילון דואט – וילון דואט מתאים לאנשים שאוהבים עיצוב מושלם. הוא גם אלגנטי וגם עדכני, העשוי ממגוון חומרים, ומשמש לסינון האור והרעש, ולכן מתאים מאד למקומות כמו מרפסת שבה רוצים ליהנות מרוגע ושלווה.

סוג האפלה הרצוי 

חשוב מאד לדעת כי לכל סוג של וילונות יש סגנון האפלה יש וילונות שימנעו כניסה של האור פנימה ויצרו בבית תחושה של חושך כדוגמת וילונות האפלה ויש וילונות שמסננים את האור והחום, אך הבית עדיין מלא אור, ולכן חשוב מאד לתכנן את סוג האפלה שמעוניינים בה לפני רכישת הווילונות.

מנגנון חשמלי 

חשוב לדעת שבחלונות גדולים כמו מרפסת עלולה פתיחת הווילון לקחת זמן רב, שכן וילונות עם מנגנון חשמלי חוסכות את העניין של הגלילה, ולכן כדאי לשקול זאת לפני רכישת הווילון, משום שרכישת ווילון מתאים מצריכה מחשבה ותכנון.

תפריט נגישות

גלילה לראש העמוד